top of page

MANTAS STROLIA

 

Teigiamų įpročių ir sporto treneris,

dvejų Olimpinių žaidynių dalyvis,

daugkartinis Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos slidinėjimo čempionas.

 

Jau daugiau nei 15 metų užsiimu profesionaliu sportu, treniravimu, sporto vadyba ir sporto psichologija. Esu įgijęs edukologijos bakalauro ir magistro laipsnį, o taip pat esu dvejų  Olimpinių žaidynių dalyvis, daugkartinis Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos slidinėjimo čempionas. 

Jau nuo mažens intensyviai treniravausi ir dalyvavau bėgimo, dviračių ir greitojo čiuožimo varžybose. Profesionaliai slidinėti pradėjau pakankamai vėlai – tik būdamas 16-os. Kol mokiausi slidinėti, mano bendraamžiai jau atstovavo Lietuvai Europos jaunių olimpiniame festivalyje. 

Visgi tai nebuvo kliūtis jau po 3 metų tapti Lietuvos čempionu ir kandidatu į Lietuvos olimpinę rinktinę. Dar po 4 metų debiutavau Vankuverio 2010 m. žiemos olimpinėse žaidynėse. Tapau pirmuoju nepriklausomos Lietuvos sportininku, užėmusiu lyderio poziciją žiemos olimpinėse žaidynėse. Vaizdo įraše matysite mane, pažymėtą 9 numeriu: https://youtu.be/_pM5q6gAPL8?t=2029 

 

Iškart po Olimpinių žaidynių apsigyniau magistro kvalifikacinį laipsnį Vilniaus pedagoginiame universitete ir išvykau dirbti kūno kultūros mokytoju į Didžiąją Britaniją. Ilgai netrukus, Londone tapau žinomas, kaip ištvermės sporto šakų ekspertas. „Snowsport England“ atstovų pakviestas, prisijungiau prie šios organizacijos ir Kembridže įkūriau riedslidžių mokyklą. 

Per 7 metus, praleistus Londone ir Kembridže, padėjau daugiau nei 200 žmonių sustiprinti organizmą po traumų, pasiruošti maratonams ir žygiams Šiaurės bei Pietų ašigaliuose daugiau nei 200 žmonių. Išmokiau šimtus Didžiosios Britanijos karių per pratybas sausumoje ir ant sniego efektyviau naudotis slidėmis. Elitiniams kariams iki dabar padedu ruoštis Didžiosios Britanijos karių čempionatui.

2017 m. buvau pakviestas dalyvauti atrankoje į 2018 m. Pjongčango olimpines žaidynes. Buvau vienintelis tarp 8 kandidatų, kuris dirba apmokamą darbą, tad neturėjau galimybių kasdien treniruotėms skirti po 6 valandas. Dėl to, siekdamas optimizuoti treniruočių procesą, kardinaliai pakeičiau savo treniravimosi metodiką. Didžiausią dėmesį skyriau kertinėms savybėms lavinti, tad sportuodamas 5 kartus trumpiau, sugebėjau dar labiau pagerinti savo sportinius rezultatus ir į Lietuvos olimpinę rinktinę patekau antrą kartą. Negana to, Pjongčango 2018 m. olimpinėse žaidynėse Lietuvai atstovavau visose penkiose slidinėjimo rungtyse – to dar nebuvo padaręs nei vienas Lietuvos sportininkas.

Pasibaigus 2018 m. olimpinėms žaidynėms, buvau pakviestas sugrįžti ir prisijungti prie projektų, skatinančių sporto ir sveiko gyvenimo būdo vystymą Lietuvoje, įgyvendinimo. Grįžęs, daugiau dėmesio skyriau persikvalifikavimui ir asmeniniam tobulėjimui, dalyvavau Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir privačiuose mokymuose. 

 

Šiuo metu mano aistra tapo noras savo žinias perteikti tiems, kurie susiduria su įvairiais sportiniais sunkumais, yra išbandę daugybę dietų, sporto programų, gal net praradę motyvaciją, o rezultatas jų vis dar nedžiugina. Siekiu, kad kiekvienas mano klientas išmoktų paversti sportą gyvenimo būdu, atskleistų savo potencialą ir pasiektų asmeninių tikslų. Sudarau programas, kurios moko ugdyti greitį, ištvermę, jėgą, sustiprina kraujotakos, kvėpavimo ir nervų sistemą, dėl ko sutvirtėja kūnas, padidėja/ sumažėja svoris, pagerėja savijauta. Kad rezultatai nebūtų trumpalaikiai, didelį dėmesį skiriu žmogaus psichologijai ir emocinei būsenai. Klientams padedu išlaikyti harmoniją tiek sporte, tiek asmeniniame gyvenime.

bottom of page